Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

ILBAGNOALESSI - ewolucja ikonyKultowa kolekcja ILBAGNOALESSI marki LAUFEN powraca w nowym wydaniu. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych materiałów i technologii, elementy serii zachwycają wyjątkowo lekką, rzeźbiarską formą. Podobnie jak 20 lat temu, za design nowego wizerunku ILBAGNOALESSI odpowiada włoski, uznany projektant Stefano Giovannoni.


Charakterystycznych linii kolekcji nie trzeba nikomu specjalnie przypominać. Inspirowane białymi kamieniami polerowanymi przez wodę kształty umywalek, misek WC i wanien to ikony współczesnego designu łazienkowego. Projekt ILBAGNOALESSI po raz pierwszy pokazany został w 2002 roku i od początku zwracał uwagę odważnymi, wyjątkowo miękkimi liniami poszczególnych elementów oraz oryginalną koncepcją aranżacji łazienkowego wnętrza. Stefano Giovannoni już wtedy mówił o swoim pomyśle, że jest ponadczasowym archetypem, ale dzięki inspiracjom zaczerpniętym wprost z natury, trudno przypisać go do konkretnego stylu. Dwadzieścia lat po premierze możemy cieszyć się nową wersją kolekcji. Dzięki opatentowanym przez LAUFEN materiałom, takim jak SaphirKeramik i Sentec , poznajemy dobrze znane, miękkie linie w jeszcze bardziej płynnej i lekkiej formie.

Odnowiona lekkośćNowa wersja kolekcji ILBAGNOALESSI łączy przeszłość z przyszłością. SaphirKeramik - czyli  materiał ceramiczny na bazie korundu - umożliwia bowiem tworzenie jeszcze odważniejszych, wyjątkowo wytrzymałych, cieńszych linii. Stefano Giovannoni wykorzystując go zaproponował odnowione kształty umywalek o wyjątkowo okazałych, organicznych formach.

- Cermika SaphirKeramik® umożliwiła ograniczenie tradycyjnej, podwójnej krawędzi elementów ceramicznych do pojedynczej, cienkiej powierzchni. Podkreśla to elegancję organicznego wzornictwa tej linii produktów - mówi designer.

W odnowionej serii uwagę zwracają wyjątkowo delikatne umywalki ścienne o długości od 900 do 1600 mm z charakterystyczną, zwężającą się półką na przybory toaletowe. Pojawiły się tu także modele w wersji SLIM (do kompletowania z meblami ILBAGNOALESSI), których rant ma jedynie 12 mm! Nie zabrakło też kultowej już, kolumnowej umywalki wolnostojącej z postumentem, której masywna forma przypomina wydrążony kamień. Jednym z elementów kolekcji jest również toaleta. Zaokrąglona pokrywa deski sedesowej doskonale uzupełnia design ceramicznej miski WC, tworząc spójny obiekt - zupełnie różny od tradycyjnych form, zwykle płaskich w górnej części.

Więcej zmysłowościW nowo zinterpretowanej wersji kolekcji ILBAGNOALESSI dostępna jest dwu-osobowa wanna wolnostojąca, która poszerza kolekcję wanien w tej serii. Spektakularna nowość oferowana jest w matowej bieli lub czerni od zewnątrz, wewnątrz oba warianty są w bieli matowej.

Wszystkie modele nawiązują swoim designem do form umywalek i wykonane są z materiału Sentec®, czyli kompozytu, którego bazą są naturalne minerały. W serii znalazły się: wanna do zabudowy oraz dwa modele wolnostojące - z powierzchnią odstawczą i bez. Dzięki wykorzystaniu materiału Sentec®, wszystkie mają wyjątkowo aksamitną, zmysłową powierzchnię. To wanny idealne do długich kąpieli - są duże i posiadają optymalne wyprofilowanie pod plecy.

Dopełnieniem serii są meble. To przede wszystkim szafki podumywalkowe świetnie zgrane pod względem wizualnym z umywalkami z kolekcji. Projektant Stefano Giovannoni postawił na ich geometryczną, oszczędną formę. Szafki mają ukryty subtelny uchwyt i dostępne wyłącznie w wersji z jedną lub dwiema szufladami soft-close.
Istotną cechą kolekcji jest nieprzeciętna kolorystyka, dzięki której nabrała ona bardziej współczesnego charakteru. Ceramika dostępna jest w tradycyjnym kolorze białym LCC (ze specjalnym szkliwieniem higienicznym Laufen Clean Coat) oraz matach: białym, czarnym i caffe. Dobrać można do niej wanny w kolorach białym, białym matowym i spektakularnym połączeniu bieli od wewnątrz i czarnym matowym od zewnątrz. Minimalistyczną formę mebli podkreślają wyjątkowe odcienie lakierowane: klasyczny biały mat, terakota, ciemnobrązowy i fornir drewniany  Noce Canaletto. Szafki w połączeniu z blatem z MDF tworzą jednolitą kolorystyczną bryłę co jest niezwykle efektowne wizualnie. Meble można także łączyć z blatem z jasnej kamionki Calve Avorio i ciemnej Marrone Naturale co daje niezwykły, odwołujący się do natury, rezultat. Kolorystyka wszystkich elementów kolekcji idealnie współgra z jej formą. Zatrzymuje nas w zmysłowym świecie natury i pozwala doświadczać tego, czego szczególnie potrzeba nam w łazience - komfortu połączonego z głębokim relaksem. 

LAUFEN
press box