Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Roca oddała do użytku pierwszy na świecie elektryczny piec tunelowy do produkcji ceramiki sanitarnejGrupa Roca jako pionier branży wprowadziła pierwszy na świecie elektryczny piec tunelowy do produkcji ceramiki sanitarnej. W ten sposób Roca stanie się pierwszym światowym graczem, który posiada zakład produkujący ceramikę sanitarną o zerowej emisji netto. Inwestycję przeprowadzono dzięki współpracy z producentem specjalistycznych pieców – firmą Keramischer OFENBAU.

Czytaj więcej...

Zmarł Julius von Resch - Prezes Zarządu i współwłaściciel Grupy G-U


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 23 listopada 2023 roku zmarł niespodziewanie Pan Julius von Resch, wieloletni Prezes Zarządu i współwłaściciel Grupy G-U – wynalazca i wizjoner, konsekwentnie realizujący swój plan rozwoju firmy, w pełni zaangażowany we wszystkie podejmowane projekty, jak również w codzienną działalność operacyjną firmy.

Czytaj więcej...

System drzwi zewnętrznych harmonijkowych TM77 BIFOLD od Yawal SA - Innowacja spotyka wszechstronnośćYawal SA, wprowadza na rynek swój najnowszy produkt - system zewnętrznych drzwi harmonijkowych TM 77 BIFOLD. To świeże podejście do konstrukcji drzwi składanych, łączy technologię, funkcjonalność i trwałość w jednym niezrównanym pakiecie.

Czytaj więcej...

Jak zmniejszyć ślad węglowy budynku?Sektor budowlany odpowiada za emisję niemal 40% szkodliwych gazów cieplarnianych do atmosfery, dlatego już wkrótce wartość śladu węglowego budynków będzie wykazywana w ich świadectwach energetycznych. Wartość rynkową nieruchomości można zachować, stosując odnawialne i certyfikowane materiały o obniżonej zawartości CO2.

Czytaj więcej...

Aluron podsumowuje Ogólnopolskie Forum Stolarki 2023Emocje po Ogólnopolskim Forum Stolarki jesień 2023 nieco już opadły, ale echa rozmów kuluarowych, debat i wystąpień prelegentów jeszcze długo będą gościć w głowach uczestników, którzy w tym roku pobili frekwencyjny rekord 250 osób. Silnym głosem w trakcie dwudniowej konferencji wybrzmiał również Aluron, który pełnił rolę partnera głównego tegorocznej edycji OFS-u.

Czytaj więcej...

Systemy słupowo-ryglowe od Aluprof z pozytywną opinią Instytutu Techniki BudowlanejOchrona przeciwpożarowa budynku jest niezwykle ważna i stanowi nie lada wyzwanie. Materiały stosowane do wznoszenia konstrukcji muszą być wytrzymałe, spełniać szereg restrykcyjnych norm, a przede wszystkim zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Czytaj więcej...

Grupa Roca ogłasza zmiany w polskim zarządzie i powołuje nowego Dyrektora ZarządzającegoPo 25 latach kariery w Grupie Roca Pan Jacek Różycki – obecny Dyrektor Zarządzający Roca w Polsce przekaże z dniem 1 stycznia 2024 stery Markowi Słaboniowi.

Czytaj więcej...

Yawal w Partnerstwie z Politechniką Śląską Tworzy Innowacje w Architekturze!Jesteśmy dumni, że możemy podzielić się wynikami naszej inspirującej współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach. Wspólnie z tą prestiżową uczelnią, postanowiliśmy dać studentom architektury niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w projektowaniu na systemach Yawal, organizując konkurs pod tytułem: "Nowatorskie zastosowania systemów przegród aluminiowo-szklanych w projektach architektonicznych obiektów wielofunkcyjnych".

Czytaj więcej...

Deklaracje środowiskowe produktów. Jak branża budowlana działa na rzecz zrównoważonego budownictwa?Postępujące zmiany klimatyczne sprawiają, że coraz więcej branż podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie skutkom globalnego ocieplenia. Dotyczy to także sektora budowlanego, który w Polsce – jak wynika z analiz PLGBC – odpowiada za ponad jedną trzecią krajowej emisji dwutlenku węgla.

Czytaj więcej...

Rewolucja solarna - twoja własna elektrowniaPrzyszłością energetyki są instalacje solarne – nie tylko panele fotowoltaiczne, ale także elementy architektoniczne budynków, takie jak gonty solarne, okna czy specjalne elewacje. Energetyka będzie jak internet – całkowicie rozproszona – twierdzi Mariusz Biechowski założyciel OZE Biomar, jednego z liderów rynku fotowoltaiki w Polsce. Sprzyjają temu zarówno regulacje unijne jak i spadające ceny technologii. Największym wyzwaniem stanie się zagospodarowanie nadmiaru zielonej energii, przesył i właściwe zarządzanie jej obiegiem.

Czytaj więcej...

Yawal wyróżniony przez UN Global Compact Network PolandW ostatnich dniach mieliśmy niezwykły zaszczyt wziąć udział w jednym z najważniejszych wydarzeń roku dedykowanym zrównoważonemu biznesowi – corocznej Gali United Nations Day, zorganizowanej przez UN Global Compact Network Poland. Wydarzenie to odbyło się w historycznych wnętrzach Pałacu Konstantego Zamoyskiego w Warszawie.

Czytaj więcej...

Grupa Roca przejęła niemiecką markę premium Alape- Grupa Roca rozszerza ofertę produktów łazienkowych
- Alape pozostanie producentem, oferującym markę premium
- Producent Alape będzie kontynuował własną strategią biznesową i marki

Czytaj więcej...

Komponenty z EPP rewolucjonizują branżę meblarską


Może zastąpić drewno, sklejkę, piankę PUR, a nawet blachę – spieniony polipropylen EPP świetnie sprawdza się w wielu zastosowaniach meblarskich, oferując jednocześnie znacznie lepsze właściwości niż inne materiały. Łatwa formowalność, pamięć kształtu i przydatność do recyklingu sprawiają, że EPP stopniowo wypiera tradycyjne surowce meblarskie i pobudza kreatywność projektantów.

Czytaj więcej...

Aluron uzyskał certyfikat EPD typu III dla systemów fasadowych i okienno-drzwiowychSpołeczna odpowiedzialność producentów przejawia się między innymi w kontrolowaniu i stałym dążeniu do redukowania negatywnego wpływu wytwarzanych wyrobów na środowisko naturalne. Aluron podejmuje w tym zakresie różnorodne inicjatywy. Firma poddała jakiś czas temu procesowi weryfikacji swoje systemy fasadowe i okienno-drzwiowe. Wskutek tego działania jako pierwsza firma systemowa w Polsce uzyskała certyfikat środowiskowy - "Deklarację Środowiskową Produktu Typu III” (EPD) według najnowszego standardu EN 15804+A2. obowiązującego od 2022 r.

Czytaj więcej...

KRISPOL: Przyznano nagrodę "Okulary ks. Kaczkowskiego"Ksiądz Czesław „Kuba” Marchewicz, założyciel Wspólnoty Burego Misia, sprawującej opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami, został laureatem tegorocznej Nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”. Statuetkę OKOcelebryty odebrał dziennikarz TVN 24 Piotr Jacoń. Statuetkę „Okulary ks. Kaczkowskiego” wręczył Karol Krysiński – prezes KRISPOL i KRISHOME – Mecenas Fundacji, podczas uroczystej gali w PFK Sopot w Operze Leśnej.

Czytaj więcej...