Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

NITUS - Sukces oparty na współpracyBranża stolarki otworowej od lat należy do najszybciej rozwijających się segmentów budownictwa. Wysoka jakość produktów dostosowanych m.in do wymagań budynków energooszczędnych powoduje, że polskie firmy zdobywają nie tylko rodzimy rynek, ale także cieszą się dużą rozpoznawalnością poza granicami kraju.

Wśród nich rośnie w siłę marka NITUS, producent drzwi, okien z PVC oraz aluminium, balkonowych drzwi przesuwnych, bram garażowych, rolet wewnętrznych i zewnętrznych, moskitier, pergoli, a także komórek lokatorskich, stolarki przeciwpożarowej oraz nietypowych rozwiązań z aluminium.

NITUS to firma, która od samego początku postawiła sobie za cel przede wszystkim spełnienie oczekiwań swoich klientów. Dlatego też, swoją działalność skupiała i skupia na doskonałej jakości swoich produktów, ale również na indywidualnym podejściu do każdego zlecenia. Oznacza to ścisłą współpracę na każdym etapie zamówienia. To właśnie ten model biznesowy sprawia, że dzisiaj NITUS cieszy się rosnącym uznaniem i zaufaniem klientów, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Bez (współ)pracy nie ma kołaczy

Współpraca to kluczowy element każdej organizacji, który pozwala na osiągnięcie wspólnego celu. Bez niej trudno byłoby osiągnąć sukces i rozwijać się jako firma. Tak samo jak bez pracy nie ma kołaczy, tak samo bez współpracy nie ma możliwości rozwoju i osiągnięcia zamierzonych celów. - Nasza organizacja ma silne korzenie firmy rodzinnej i to właśnie wartości rodzinne są azymutem, który pomaga budować naszą kulturę organizacyjną. Zdajemy sobie sprawę, że aby tworzyć doskonałe produkty musimy jednocześnie tworzyć zgrany zespół. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na wewnętrzną współpracę opartą na zaangażowaniu i zaufaniu pracowników. Współpraca wymaga komunikacji, zaufania, otwartości i gotowości do wspólnego działania. Współpracując ze sobą, ludzie wymieniają swoje pomysły, doświadczenia oraz wiedzę, co pozwala na stworzenie innowacyjnych rozwiązań i spojrzenie na problem z różnych perspektyw. Dzięki temu możemy rozwijać się, unikać błędów oraz efektywniej działać. – mówi Małgorzata Bereza, Sales & Marketing Director w NITUS.Współpraca w organizacji jest niezbędna nie tylko w kontekście działań wewnętrznych, ale również w relacjach zewnętrznych. To właśnie dzięki współpracy z partnerami biznesowymi, klientami czy dostawcami, firma może tworzyć innowacyjne rozwiązania, realizować projekty czy zdobywać nowe rynki. Dlatego współpraca jest kluczowym elementem budowania silnej pozycji na rynku i utrzymywania konkurencyjności. - Sukces nie przychodzi sam, dlatego bardzo ważne jest dla nas prowadzenie dialogu z klientami i partnerami biznesowymi oraz otwartość na sugestie i opinie. To dzięki tej otwartej komunikacji potrafimy szybko reagować na zmiany na rynku i dopasowywać swoją ofertę do aktualnych potrzeb naszych klientów. Ta wiedza jest nam niezbędna również do tego, aby w tak silnie konkurencyjnym środowisku znajdować kolejne szanse. W naszym przypadku jest to realizacja nietypowych projektów, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązania oparte na systemach aluminiowych. Dla naszych klientów, oprócz indywidualnego podejścia ważne jest także zachowanie wysokiej jakości i powtarzalności produkcji, której mogą być w 100% pewni – dodaje Małgorzata Bereza

Technologiczna rewolucja


Mówiąc o współpracy należy szczególnie podkreślić współpracę na poziomie dostawców technologii produkcyjnych. Inwestycje firmy NITUS w rozwiązania dotyczące technologii produkcyjnej typu nowoczesny park maszynowy pozwalają na skuteczny, planowany rozwój, którego celem jest oferowanie naszym Partnerom najwyższej jakości produktów oraz zwiększanie wydajności produkcyjnej. Współpracujemy z wieloma czołowymi dostawcami maszyn poszukując optymalnych rozwiązań pod kontem jakości oferowanego parku maszynowego jak i wewnętrznych potrzeb firmy NITUS. W 2022 roku rozbudowaliśmy i unowocześniliśmy zaplecze maszynowe hali produkcyjnej aluminium inwestując w sterowaną cyfrowo zagniatarkę oraz najwyższej klasy piłę do cięcia profili. Rok 2024 to rozbudowa parku maszynowego na hali produkcyjnej PVC o czterogłowicową zgrzewarką do profili. Sterowana jest ona numerycznie w technologii Precision Line tworzącej w miejscu połączenia cienką i precyzyjną linię zgrzewu. Przed nami w tym roku kolejne inwestycje w centra obróbcze oraz dodatkowe maszyny wspierające proces produkcyjny.  – podkreśla Tomasz Protzner, Chief Operating Officer NITUS Aluminium.Dzięki zastosowaniu zaawansowanych zgrzewarek, producent osiągną perfekcyjne połączenia, które nie tylko estetycznie prezentują się, ale także zapewniają optymalną izolację cieplną i akustyczną. Ponadto, zgrzew bezwypływkowy jest znacznie bardziej trwały niż tradycyjne metody łączenia, co sprawia, że okna i drzwi wykonane w ten sposób będą służyć przez wiele lat.

Firma NITUS to doskonały przykład tego, jak sukces w biznesie można osiągnąć poprzez efektywną współpracę wewnętrzną i zewnętrzną, inwestowanie w rozwój technologiczny oraz ludzi, oraz otwartość na dialog z klientami i partnerami. Dzięki takiej strategii firma ta nie tylko zdobywa nowe rynki i klientów, ale także buduje trwałe relacje oparte na zaufaniu i wzajemnym szacunku. „W naszej codziennej pracy nie chcemy nikogo doganiać, ponieważ rynek jest ogromny, a nasz model biznesowy cieszy się już bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dystrybutorów jak i konsumentów. Chcemy wytrwale realizować naszą strategię osiągając kolejne cele i kolejne rynki, tworząc nie tylko ofertę świetnych produktów, ale także dobre doświadczenia zakupowe. Chcemy aby nasi klienci mieli świadomość, że mogą być pewni wyboru naszych produktów” – podsumowuje Małgorzata Bereza.NITUS