Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Microsoft zadba o bezpieczeństwo sieci przemysłowych i sieci IoT dzięki przejęciu CyberX



Bezpieczeństwo cyfrowe w obecnych czasach to absolutny priorytet nie tylko w przypadku milionów użytkowników wirtualnej przestrzeni, ale także fundament działania biznesu, w tym firm produkcyjnych. Zapowiadane wcześniej przejęcie przez Microsoft izraelskiej firmy CyberX – eksperta od ochrony sieci ICS i IoT - potwierdza, jak ważny to aspekt w codziennym prawidłowym funkcjonowaniu przedsiębiorstw.


Zdaniem specjalistów, kluczem do uniknięcia zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych czyhających na przemysłowe systemy informatyczne jest także umiejętność otwartego dialogu między działami IT a działami automatyki, produkcji i utrzymania ruchu, odpowiedzialnymi za instalacje przemysłowe. Połączenie Microsoftu oraz CyberX to milowy krok w zadbaniu o cyberbezpieczeństwo zakładu w każdym możliwym aspekcie.

W obliczu wprowadzania nowych technologii do firm produkcyjnych zgodnie z ideą Przemysłu 4.0, kluczowym aspektem jest zapewnienie cyberbezpieczeństwa w tworzonej sieci przemysłowej. Zignorowanie tego aspektu w zakładzie przemysłowym niesie ze sobą ogromne ryzyko, może przykładowo skutkować atakiem na sieć przemysłową, kradzieżą własności intelektualnej, zatrzymaniem produkcji, a nawet wymuszeniem okupu lub zagrożeniem dla zdrowia i życia - zwłaszcza w zakładach chemicznych czy farmaceutycznych.- mówi Lech Rajzer, ekspert ASTOR ds. cyberbezpieczeństwa i dodaje, że: Dla ASTOR cyberbezpieczeństwo jest jednym z kluczowych aspektów w przemyśle. Wprowadzając rozwiązanie CyberX na polskim rynku, dla firm produkcyjnych, zapewniamy kompleksowe zabezpieczenie sieci przemysłowych przed cyberatakami.

Dla sieci przemysłowych standardowe zabezpieczenia IT nie wystarczają, głównie z powodu braku obsługi protokołów przemysłowych. Dużym błędem jest również połączenie sieci IT oraz OT, co może prowadzić do ryzyka dostania się do sieci OT przez osoby niepowołane.

Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu działania w przemyśle, ASTOR już w 2017 roku dostrzegł potrzebę uzupełnienia swojej oferty o systemy zabezpieczające sieci przemysłowe, wprowadzając platformę CyberX na polski rynek. Firma ma za sobą kilkanaście pomyślnych wdrożeń w całej Polsce. Działa zarówno na etapie opracowania koncepcji zabezpieczeń sieci OT oraz architektury sieci, jak również na etapie wdrożenia systemu oraz integracji z zewnętrznymi narzędziami. Nad wdrożeniem rozwiązania czuwają doświadczeni eksperci z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Platforma, stworzona przez CyberX, przeznaczona jest do ochrony sieci ICS, Internetu Rzeczy i innych połączonych urządzeń, zarówno IT jak i OT. Jest to jedyna platforma z opatentowaną analizą behawioralną uwzględniającą M2M (Machine to Machine) i niezaprzeczalny lider rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa w przemyśle - została wdrożona już w ponad 2000 firmach z różnych branż na całym świecie.

Ogłoszone w dniu 22 czerwca 2020 przejęcie firmy CyberX przez Microsoft wiąże się z wieloma nowymi możliwościami. Wynikiem przejęcia jest integracja platformy CyberX z platformą Azure Microsoft, a w efekcie - połączenie analizy behawioralnej CyberX z zabezpieczeniami Azure.

Integracja platformy CyberX z Azure IoT, Azure Security Center for IoT i Azure Sentinel - pierwszym SIEM z natywną obsługą IoT, wprowadzi ujednolicenie zarządzania bezpieczeństwem zarówno w sieciach IT, jak i OT. Połączenie to zapewni również kompleksowe zabezpieczenia na zarządzalnych i niezarządzalnych urządzeniach IoT, umożliwiające szybkie wykrywanie ataków i reagowanie na zaawansowane zagrożenia w sieciach.

Technologia i zespół CyberX są doskonałym uzupełnieniem rozwiązań Microsoft - powiedziała Michal Braverman-Blumenstyk, Wiceprezes i CTO w Cloud & AI Security oraz Israel R&D Center w General Motors. Dzięki doświadczeniu CyberX i innowacyjnej platformie, wraz z produktami dla bezpieczeństwa, Microsoft oferuje potężne i skalowalne rozwiązanie, które przyspieszy cyfryzację przedsiębiorstw.

To także priorytet ASTOR – pomoc w cyfryzacji przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce, dlatego współpraca zarówno z CyberX, jak i Microsoft, będzie kontynuowana i rozwijana, po to, aby niezmiennie dostarczać najnowsze rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych dla polskich przedsiębiorstw.

Więcej o rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa w ASTOR: www.astor.com.pl/cyberbezpieczenstwo

ASTOR
press box