Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

AKTUALNOŚCI DomPortal

Aluprof partnerem strategicznym V Kongresu Stolarki Polskiej



Kongres stolarki jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Co roku przedstawiciele przedsiębiorstw, reprezentanci świata nauki, polityki i media spotykają, aby omówić kondycję i przyszłość tej jednej z ważniejszych gałęzi polskiej gospodarki.

Tej edycji Kongresu towarzyszyło będzie także rozstrzygnięcie konkursu Bargework – Biuro Na Wodzie. Aluprof, jako producent nowatorskich rozwiązań dla budownictwa został partnerem nie tylko kongresu ale także innowacyjnego konkursu Bargework – Biuro Na Wodzie. Jego celem jest zaprojektowanie modułowego budynku, który będzie w całości unosił się na Wiśle. Konkurs na biurowiec zlokalizowany na rzece to unikalna inicjatywa i doskonała okazja by stworzyć obiekt o niebanalnej bryle, który wzbogaci architekturę Warszawy a jednocześnie wpisze się w tkankę miejską. Nasza firma chętnie wspiera przedsięwzięcia mające szansę wpłynąć na rozwój architektury, dlatego z przyjemnością zaangażowaliśmy się w konkurs Bargework – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A.   

Najlepsza praca zostanie nagrodzona podczas V Kongresu Stolarki Polskiej. Wówczas uroczyście odsłonięta będzie makieta budynku a zwycięzca otrzyma 20 000 PLN.

V Kongres Stolarki Polskiej to także cykl spotkań i paneli dyskusyjnych, w czasie których zapadają decyzje ważne dla całego środowiska, wyznaczające kierunki rozwoju, sposoby promocji na rynkach zagranicznych i wsparcia ze strony instytucji rządowych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą szanse i zagrożenia jakie niesie wprowadzanie marki na międzynarodowy rynek oraz budowanie polskiej marki za granicą. Internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw postrzegana jest jako droga pozwalająca na zwiększenie rentowności i dalszy rozwój branży. Widoczne ożywienie gospodarcze jest dużą szansą dla producentów i dystrybutorów. Kolejną ważną kwestią będą zagadnienia związane z architekturą oraz prawidłowym montażem stolarki. Systemy Aluprof  są wykorzystywane w wielu obiektach  na świecie, przez co od lat budujemy wizerunek marki i Polski za granicą. Wielu naszych klientów z powodzeniem eksportuje nasze produkty. Jesteśmy zaangażowani w rozwój branży, więc rola partnera strategicznego kongresu jest dla nas wielkim zaszczytem - mówi Tomasz Grela z Aluprof S.A. Kluczem do sukcesu Aluprof jest współpraca z architektami i inwestorami, godzenie artystycznego wymiaru budynku z podejściem ekonomicznym i funkcjonalnym. Wiele rozwiązań zostało początkowo opracowanych właśnie z myślą o konkretnym projektach.

Na Kongresie po raz drugi wręczone zostaną także nagrody Orły Polskiej Stolarki. Przyznawane są one w dwóch kategoriach: "Lider Eksportu Polskiej Myśli Technicznej" oraz "Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej". Pierwsza trafi do najlepszych eksporterów rozwiązań stolarki budowlanej, którzy swoją działalnością promują polską branże zagranicą. W kategorii "Osobowość" statuetkę otrzymuje osoba które w sposób szczególny przyczyniła się do rozwoju branży stolarki, firmy lub konkretnego produktu.

V Kongres Stolarki odbędzie się 22 - 23 maja w Warszawie.
 



fot. Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A. 



Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 70 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia”, która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

Aluprof PRESS BOX