Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

AKTUALNOŚCI DomPortal

Niebawem odbędzie się druga "Wiosenna Dycha z Aliplastem"„Wiosenna Dycha z Aliplastem” to projekt Fundacji Grupy Aliplast, realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Sportu. To już druga „Dycha” kiedy FGA jest Patronem Tytularnym wydarzenia.


21 marca - pierwszego dnia wiosny,  ruszyły zapisy na kolejną „Wiosenną Dychę z Aliplastem”.  Bieg będzie wydarzeniem charytatywnym - połowa dochodu pochodzącego z opłat startowych zostanie przekazana na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Lublinie.

Tegoroczna edycja biegu wesprze  aż trzech beneficjentów: Przedszkole Specjalne nr 11 w Lublinie,  Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Lublinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 w Lublinie.

To już trzecie spotkanie Fundacji Grupy Aliplast i Fundacji Rozwoju Sportu. Pierwszym wspólnym projektem był  „Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy” /2022/ Bieg na 5 km. Cały dochód z opłaty startowej został przekazany na rzecz realizacji programu wspierania kobiet uchodźczyń z Ukrainy. Kolejny 2003 rok to „Wiosenna Dycha z Aliplastem”  czyli zwiększenie dystansu i nowy cel  - wsparcie sportowców z niepełnosprawnością z Lublina i Lubelszczyzny, a konkretnie fundusze trafiły do Lubelskiej Drużyny Rugby na Wózkach „Brave Snails”. Mamy rok 2024 i też nie mogło zabraknąć biegu charytatywnego z naszym wsparciem, i mamy też nadzieję udziałem biegowej reprezentacji Fundacji Grupy Aliplast.  

W 2024  roku mija drugi rok działalności Fundacji Grupy Aliplast. Projekty, które udało się zrealizować: współpraca z Centrum Administracyjnym „Pogodny Dom”, organizacja maratonów charytatywnych  "Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy", „Dycha z Aliplastem”  (wspólnie z LFS), projekt „Żegluj z Aliplast”, projekt „Wakacje z Fundacją Grupy Aliplast”, współpraca w zakresie pomocy Uchodźcom z Ukrainy z Centrum Wolontariatu, współpraca z Wioskami SOS w Kraśniku. Jednym z największych projektów, w który zaangażowała się FGA to wsparcie odbudowy szpitala w Drohobyczu, na Ukrainie. Cykliczną imprezą, która wpisała się już na stałe w kalendarz działalności Fundacji to Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej. Rok 2024 to również nowe projekty i obszary działania: wsparcie oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USzD w Lublinie, półkolonie koszykarskie, współpraca z UKS Żegluj.

Fundacja Grupy Aliplast  została wyróżniona za działalność charytatywną przez kapitułę Angelusa Lubelskiego w kategorii Angelus Dobroczynności.

Aliplast
press box