Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

111 lat pasji do podłóg. Uzin Utz i "The Art of Floor Systems"Uzin Utz kształtuje rynek od 111 lat, jako średniej wielkości firma giełdowa z sektora chemii budowlanej, zrównoważone rodzinne przedsiębiorstwo, światowy dostawca kompleksowych systemów podłogowych oraz lider innowacji. Dla zarządu firmy jubileusz stał się doskonałą okazją do uczczenia różnorodności systemów podłogowych przyszłości w rodzinie marek Uzin Utz, w nowej odsłonie graficznej. Poprzez hasło „The Art of Floor Systems” firma z siedzibą w Ulm łączy sześć marek – Uzin, Wolff, Pallmann, Arturo, Codex i Pajarito pod wspólnym znakiem Uzin Utz, który teraz uzyskał nowy korporacyjny design o spójnym wyglądzie.
 

Czytaj więcej...

YAWAL gotowy na nowe przepisyZmiany przepisów, o których mowa w niniejszym artykule rozpoczęły się już kilka lat temu. Chodzi w nich przede wszystkim o zmiany w zasadach wprowadzania na rynek budowlany drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.

Czytaj więcej...

Salon CZASNAOKNA.PL dołączył do Sieci Salonów KRISHOMEFirma KRISPOL nieustannie rozwija swoją Sieć Salonów KRISHOME. Coraz szersza grupa przedsiębiorców dostrzega szansę rozwoju dla swoich lokalnych biznesów i razem z KRISPOL chce budować swoje salony. To efekt przyjętej strategii spółki skoncentrowanej na tworzeniu salonów oferujących pełną obsługę inwestycji w zakresie stolarki otworowej. Na mapie salonów pojawił się kolejny punkt, tym razem zlokalizowany we Wrocławiu. Uroczyste otwarcie Salonu CZASNAOKNA.PL odbyło się 14 stycznia.

Czytaj więcej...

Spółka Klimas Wkręt-met dołączyła do Europejskiego Stowarzyszenia EAEKlimas Wkręt-met, polski lider produkcji technik zamocowań, przystąpił do prestiżowego grona członków wspierających Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Złożonych Systemów Zewnętrznej Izolacji Cieplnej.

Czytaj więcej...

KLIMAS Wkręt-met na targach ZAK Doors i Windows Expo w BombajuFirma Klimas Wkręt-met, polski producent technik zamocowań z ponad 30-letnim doświadczeniem, ukoronował kończący się rok, prezentując swoją ofertę na targach  ZAK Doors i Windows Expo, największym w Indiach wydarzeniu targowym z zakresu stolarki otworowej.

Czytaj więcej...

WICONA Polska członkiem Związku POiDMarka WICONA, będąca częścią globalnej Grupy Hydro od grudnia 2021 dołącza do grona członków Związku POiD.

Czytaj więcej...

Centrum Południe - nagrodzona za ekologię inwestycja w systemach AluprofWrocław ciągle szuka swojej urbanistycznej tożsamości. Z jednej strony kusi przyjezdnych i turystów wciąż poszerzającym się katalogiem odnowionych zabytków i zrekonstruowanych enklaw.

Czytaj więcej...

Za nami cykl szkoleń Cerradzi 2021Solidna dawka wiedzy, warsztaty praktyczne i fachowe doradztwo techniczne w jeden dzień. Firma Cerrad zakończyła roczny cykl szkoleń dla wykonawców – Cerradzi. Do współpracy zaprosiła firmy Raimondi, Torggler oraz Renoplast. To kolejny krok producenta w kierunku rozwoju edukacji rynku i zacieśniania współpracy z Klientami.

Czytaj więcej...

Rok 2021 był dla Grupy Yawal czasem inwestycjiRok 2021 był pełen wyzwań oraz wzmożonej aktywności Grupy Yawal. Z jednej strony był to czas szybkiej adaptacji organizacji do warunków rynkowych po okresie pandemii, z drugiej zaś umiejętność szybkiego reagowania i wykorzystania szansy rynkowej wzrostu koniunktury w sektorze budowlanym. Rok 2021 był również dla Grupy czasem inwestycji, a drogowskazem w tak dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym jest przyjęta strategia Grupy na lata 2021–2023. Dzięki realizacji przyjętej strategii Yawal prognozuje wzrost wyniku operacyjnego o ponad 23 % r/r oraz wzrost sprzedaży na dedykowanych rynkach eksportowych o 37%.

Czytaj więcej...

Kreator Budownictwa Roku 2021- potrójne zwycięstwo Klimas Wkręt-metLider technik zamocowań budowlanych, firma Klimas Wkręt-met została uhonorowana aż trzema nagrodami Kreatora Budownictwa Roku 2021. Poszczególne nagrody zostały przyznane w kategoriach „Firma”, indywidulana nagroda „Osobowość” dla założyciela i właściciela Wojciecha Klimasa oraz w kategorii „Produkty” za wprowadzenie na rynek innowacyjnego rozwiązania, poprawiającego wydajność pracy wkrętów do drewna.

Czytaj więcej...

"Win - win" na rynku pracyZmieniający się model świadczenia pracy mocno ugruntował na rynku formułę pracy zdalnej i wydaje się, że nie ma już od niej odwrotu. Rzeczywistość determinowana kolejnymi falami pandemii paradoksalnie umocniła pozycję pracowników. Wywołało to wzrost oczekiwań płacowych, a także preferencję zdalnej formuły pracy, co dla wielu jest nie do przyjęcia. W związku z tym zarówno firmy, jak i sami pracownicy, zostali zmuszeni do poszukiwania nowych rozwiązań, które spełnią ich oczekiwania. Z obiektywnych względów jedni i drudzy coraz bardziej skłaniają się w stronę outsourcingu. W pierwszym rzucie proces ten szczególnie dotknie stanowisk specjalistycznych.

Czytaj więcej...

WICONA MEETS - rozmowy o architekturzeWICONA, wiodący światowy dostawca rozwiązań aluminiowych, rozpoczyna serię wideo WICONA MEETS, która będzie poświęcona przyszłości architektury. W premierowym odcinku cała ekipa udaje się do Berlina, aby spotkać się z jednym z najbardziej nowoczesnych członków awangardy projektowej: Dieterem Brellem.

Czytaj więcej...

Wicona głównym sponsorem "ZAK World of Facades"„ZAK World of Facades“ to międzynarodowa konferencja poświęcona  projektowaniu innowacyjnych fasad. Tegoroczna edycja odbędzie się 4 listopada 2021 r. we Frankfurcie. Głównym sponsorem wydarzenia jest  Wicona.

Czytaj więcej...

WICONA - partner w tworzeniu wymagających projektówMarka WICONA jest synonimem unikalnych konstrukcji aluminiowych bez względu na to czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi, czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom. Indywidualizm, który gwarantuje Wicona to nie tylko rozwiązania produktowe, to także możliwości, które daje odpowiednie wsparcie i oprogramowanie, ułatwiające realizację nawet najśmielszych wizji projektantów.

Czytaj więcej...

Hörmann partnerem kampanii społecznej Dobry Montaż - Budujesz dla Pokoleń„Dobry Montaż - Budujesz dla Pokoleń” - pod takim hasłem ruszyła nowa kampania społeczna Związku POiD. Ma ona uświadomić Polakom, jak istotne dla środowiska są wybory podejmowane podczas budowy i remontu naszych domów. Firma Hörmann, dla której budownictwo ekologiczne jest priorytetem, została partnerem tej kampanii w dwóch kategoriach: drzwi zewnętrzne i bramy garażowe.

Czytaj więcej...