Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

W przytulnej łazienceJak sprawić by nasza łazienka była wyjątkowym, ciepłym wnętrzem kojarzącym się z odpoczynkiem? Pomieszczeniem, do którego chce się wracać, które nie jest tylko miejscem zabiegów pielęgnacyjnych, ale również prawdziwą oazą relaksu.


Urządzanie łazienki zawsze jest ogromnym wyzwaniem, gdyż styl, kolorystyka, meble oraz armatura muszą odpowiadać wszystkim użytkownikom. Jeśli mieszkańcy postawią na przytulny wystrój, mogą wybrać kojarzące się z naturą barwy, drewnianą podłogę i meble, miękkie dywaniki, dekoracje wprowadzające przyjemny nastrój i oczywiście żywe rośliny. Najlepiej, gdy taka łazienka ma obszerne okno lub drzwi balkonowe z widokiem na zieleń. Wówczas zyskamy niepowtarzalną możliwość obserwowania przyrody podczas kąpieli czy orzeźwiającego prysznica, zaś w upalne dni także relaksu w otoczeniu roślin zdobiących taras.Na pewno znacznie łatwiej osiągnąć upragniony rezultat, gdy wprowadzamy się do nowego domu. Ale miły klimat we wnętrzu zagościć może również w już istniejących  łazienkach, zwłaszcza takich, w których przeprowadzamy remont.  Nowe płytki ścienne, meble czy ozdobne gadżety potrafią zmienić panujący w pomieszczeniu styl. Czasem, by uzyskać zamierzony efekt wystarczą jedynie drobne modyfikacje wystroju - ręczniki w ciepłych kolorach, bambusowe akcesoria lub kwiaty ustawione na łazienkowej szafce.

Przedstawiamy poniżej kilka łazienkowych aranżacji, w których dzięki zastosowanej kolorystyce i odpowiednio dobranemu wyposażeniu udało się wykreować wnętrza nowoczesne, przestronne, ale i przytulne.

W obu łazienkach postawiono na jasne barwy, które nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale także pozwalają na swobodny dobór sprzętów. Ogromną rolę odgrywają w nich okna. To przez nie zaglądają do wnętrz znajdujące się wokół domu rośliny. Dzienne światło rozjaśnia i nastraja pozytywnie. Drewniany parkiet i miękki dywan dbają o stopy użytkowników. Pomieszczenia ocieplone zostały zielonymi dodatkami. Kwiaty doniczkowe mogą znaleźć się zarówno na podłodze, jak i na blatach szafek i półkach. Okrągłe formy umywalki, wanny czy ściennego lustra są ciepłym akcentem podobnie jak wiklinowy fotel, znakomite miejsce na odpoczynek po rozgrzewającej kąpieli. Relaksującą atmosferę zapewnia także wygodna w użyciu armatura. Baterie i natryski powinny gwarantować maksymalny komfort, ale i świetnie komponować się z wystrojem. W przedstawionych łazienkach funkcje te pełnią baterie z kolekcji Algeo Square oraz oszczędzające wodę baterie z linii Alba VerdeLine.

Elegancka bateria wannowa czterootworowa Algeo Square z ceramicznym przełącznikiem wanna/natrysk i wyciąganą rączką natrysku pozwala na relaksującą kąpiel. Towarzyszy jej bateria nablatowa doskonale współgrająca z okrągłą umywalką. W drugiej aranżacji ekologiczne baterie Alba VerdeLine nie tylko zapewniają oszczędność wody i domowych wydatków, ale też wspaniale zdobią pomieszczenie.


 
Przytulny klimat możemy stworzyć w każdym wnętrzu, także w tym o niewielkich rozmiarach i w łazienkach pozbawionych okien. Tu bardzo ważną rolę odegra kolorystyka ścian i podłogi oraz oczywiście ocieplające pomieszczenie dodatki. Pastelowe płytki w oryginalnej formie rozjaśniają i nieco rozweselają łazienkę. Odcienie zieleni natomiast wprowadzają wyraźny naturalny akcent, sprawiając, że we wnętrzu czujemy się jak na łonie przyrody. Idealnie pasują tu drewniane elementy wyposażenia takie jak taborety, blaty czy półki i obowiązkowe kwiaty w doniczkach lub flakonach.

Znakomitym uzupełnieniem zaprezentowanych na zdjęciach łazienek jest nowoczesna, zapewniająca komfortową pielęgnację armatura. Baterie z kolekcji FERRO ONE połączone z funkcjonalnym zestawem natryskowym z deszczownią Rondo Lux i baterie Algeo Square ze świetnie komponującym się z nimi zestawem Squerto. Rondo Lux posiada trzyfunkcyjną rączkę natrysku i praktyczną półkę na kosmetyki z regulacją mocowania oraz okrągłą głowicę deszczowni. Squerto wyróżnia kwadratowa deszczownia idealnie prezentująca się w otoczeniu akcesoriów o nowoczesnej geometrycznej formie z linii Metalia 9. Zestaw posiada jednofunkcyjną rączkę natrysku i doskonale wygląda w otwartej strefie prysznica w towarzystwie baterii natryskowej z kolekcji Algeo Square i ściennego odpływu liniowego.

Odpowiednio dobrana kolorystyka, naturalne materiały, miłe dodatki dekoracyjne i komfortowa w użyciu armatura to najlepszy przepis na przytulną łazienkę, miejsce, które każdego dnia oferuje nam wygodną pielęgnację i wspaniały relaks.FERRO  www.ferro.pl
press box