Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

PGE Obrót zapewnia energię kolejnym samorządomW wyniku wygranych postępowań przetargowych, PGE Obrót największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce, należący do Grupy PGE, dostarczy w przyszłym roku energię m.in. do Warszawy, Łodzi, Lublina, Częstochowy i Zielonej Góry.


PGE Obrót w 2020 roku wygrała ponad 200 postępowań przetargowych na sprzedaż energii elektrycznej, których łączny wolumen wynosi ponad 2 TWh. Do największych postępowań wygranych przez Spółkę należą przetargi ogłoszone przez miasta: Warszawa, Łódź, Lublin, Częstochowa, Zielona Góra, Opole, Skarżysko-Kamienna i Zamość.

- Dzięki atrakcyjnej ofercie, a także bardzo dobrej obsłudze posprzedażowej wygrywamy kolejne kontrakty, wzmacniając pozycję lidera na rynku sprzedaży energii elektrycznej w Polsce. Efekty przynosi nasze indywidualne podejście do każdej z grup klientów. W tym konkretnym przypadku obsługi podmiotów miejskich jako pierwsi na rynku powołaliśmy specjalną komórkę przeznaczoną do obsługi samorządów i organizacji pożytku publicznego. W planach mamy kolejne działania w tym zakresie, polegające nie tylko na sprzedaży wysokiej jakości produktów i usług, ale także na oferowaniu merytorycznej wiedzy i doradztwa w zakresie funkcjonowania rynku energii – mówi Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót.

W wyniku wygranych w tym roku postępowań przetargowych, PGE Obrót zapewni energię również wyższym uczelniom oraz spółkom miejskim, wśród których znajdują się m.in. Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Toruniu oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Tramwaje Warszawskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Łódź, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Wodociągi Toruńskie.

PGE Obrót
press box